Curly girl metoda

 •  Ještě dříve, než s Curly girl metodou začnete, je potřeba vlasy očistit. Vaše vlasy budou nejspíše plné usazenin – silikony, nánosy z chemických procesů a usazenin nežádoucích minerálů z vody (představte si zanesenou rychlovarnou konvici). Každý vlas má pomyslný obal, přes který se nedostane výživa, kterou jim tak marně dáváte.  Vlasy tedy musíme zbavit této nepropustné vrstvy.

Malibu C - Radka Šárníková

 

Hloubkové čištění vlasů Malibu C

 • Je důležité po vyčištění používat výrobky bez silikonů, sulfátů a parabenů. Jak jsem již zmínila – silikony vlasy obalí – poskytnou jim krásnou, hebkou a lesklou vrstvu na povrchu, ale uvnitř jsou vlasy téměř mrtvé. Sulfáty vlasy velmi vysušují a pro kudrnaté vlasy, citlivé na hydrataci jsou opravdu nevhodné.

 • Používejte přípravky doporučené pro Curly girl metodu (to jsou například od biokery řada fresh YELLOW SHOT nebo wellness řada od Malibu C)

 • Hydratujte!!, co je nejdůležitější pro vaše kudrny a vlny je velká dávka hydratace. Dopřávejte svým vlasům hloubkové zábaly po každém umytí šamponem (minimálně 1x týdně).

 • Další Curly girl zásadou je omezit česání a zcela vynechat česání na sucho. Kudrnaté vlasy jsou křehké, citlivé, se sklonem k lámání. Minimalizujte tedy jejich poškození při česání. Vlasy rozčesávejte opatrně při použití kondicionéru nebo masky a to hřebenem s širokými zuby. Ke stylingu se hodí kartáče jako například Denman brush.

 • Dalším bodem je omezení horkého vzduchu při fénování a úplné vynechání přímého tepla (žehlení, kulmování). Vlasy foukejte pouze difuzérem s nastavenou střední nebo nízkou teplotou.

 • Na kudrnaté a vlnité vlasy nepatří váš froté ručník! Froté ručníky způsobují tolik nenáviděný suchý krep, proto je lepší variantou vysoušet vlasy pouze lehkým vymačkáním a to do ručníku z velmi hladkého, pružného a savého materiálu. Můžete vyzkoušet např. ručník z bambusového vlákna.

95% bambus 5% lycra

Velikosti :

 • Malý 45x80cm
 • Velký 55x100cm

Pro objednání a více info pište na mail radkasarnikova@seznam.cz, napište o jaký ručník z nabídky máte zájem a údaje k doručení:

Jméno a příjmení
Ulice, č.p,
Město, PSČ
Telefon

Případně adresu na vaši nejbližší zásilkovnu 😊 platba pouze dobírkou

 • Dopřejte vlasům více vody. Ano i voda je pro vlasy důležitá a to jak u mytí, tak při stylingu. Poté, co opláchnete výživný kondicionér nebo masku vlasy neždímejte. Naneste bezoplachový kondicionér a jen zlehka vymačkejte. To samé opakujte s gelem a až nakonec použijte speciální ručník. Uvidíte, že lokny dostanou nový tvar!

 • Myjte šamponem méně. Nemusíte ho vynechat úplně, stačí jen omezit jeho použití na 1x týdně. Mezi tím vlasy myjte tzv. Cowash – tedy mytí speciálním kondicionérem. Kudrny tak získají další dávku hydratace navíc.Vhodný pouze na některé typy vlasů. Nízkoporézní jemné vlasy ho však nebudou mít zrovna v lásce, takže ty zůstanou raději u jemného šamponu 😊

 • Chraňte své vlasy během spánku! Tím, že se vlasy třou o polštář dochází k jejich poškození a cuchání. Navíc bavlněný polštář pohlcuje vlhkost, takže se málokdy ráno probudíme s krásným kudrnatým účesem. Proto je dobré spát v tzv. ananasu, tedy volnějším culíku na vrchu hlavy. Použijte látkovou gumičku, ideálně saténovou . Také povlak na polštář je nejlepší saténový (hedvábný), protože je šetrný nejen k vlasům, ale i k vaší pleti.

 • Masáž při mytí vlasů prokrvuje a podporuje jejich zdravý růst.